Uschnięta ręka

„I spojrzawszy dokoła po wszystkich, rzekł do niego: «Wyciągnij rękę!» Uczynił to, i jego ręka stała się znów zdrowa.” (Łk 6, 10)

Uschnięta ręką to martwa ręka – taka, w której nie ma życia. Temu człowiekowi w synagodze z pewnością było wstyd z powodu ułomności, pewnie chował się gdzieś pod filarem tak, żeby nikt go nie zobaczył. W kulturze, w której tego typu defekty często były postrzegane jako kara za grzechy, mogło być tak, że ten biedny człowiek był wytykany palcami.

Tymczasem Jezus wzywa bezimienngo bohatera na sam środek i każe mu wyciągnąć to, co ten z pewnością skrupulatnie starał się ukryć przed wszystkimi. Jak wielkiej odwagi wymaga pokazanie słabości wobec wszystkich.

Martwa ręka ożyła dzięki mocy Miłości Boga. Czy w Twoim życiu są martwe obszary? Miejsca bez życia, bez nadziei na zmianę, na uzdrowienie? Takie, które skrzętnie ukrywasz nie tylko przed innymi, ale nawet przed samym sobą i Panem?

„Chwałą Boga żyjący człowiek” – te słowa Ireneusza z Lyonu przypominają mi często, że Bóg pragnie abym żyła pełnią. Sam Pan mówi, że przyszedł po to, „aby owce miały życie i miały je w obfitości” (J 10,10). On pragnie ożywiać każdy martwy element mojego życia, każdą uschniętą cząstkę mojego serca. By mógł tego dokonać, muszę wyjść zza filaru, wyciągnąć swoją ułomność spod szmat wstydu i dać Jemu w zaufaniu, by mógł tchnąć życie tam, gdzie do tej pory była tylko śmierć.

A gdy zacznę żyć naprawdę, przepełniona Jego życiem, z pewnością znajdą się tacy, którzy będą płonąć gniewem. Ale co z tego, kiedy życie we mnie będzie tętnić pełną mocą?

 

You may also like

Jeden komentarz

  1. Gdzieś zasłyszana historia. Jakaś biedna kobieta, samotnie wychowująca dzieci, bezrobocie, choroba, jakby tego mało właśnie uschła jej ręka (paraliż)Warunek postawiony Bogu, abo uzdrowisz mi rękę, albo wychodzę z kościoła. Niestety Bóg milczy. kobieta wychodzi, idzie obok rusztowania i to wali się na nią. Zrozpaczona, gwałtownie machając ręką, wygraża Bogu. Dopiero po chwili zdaje sobie sprawę, że czyni to ręką, która jeszcze przed chwilą była sparaliżowana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.